جمعه 16 خرداد 1399
 انتخاب وب سایت

 

ارتقاء مرتبه علمی از دانشیاری به استادی توسط

عضو هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی جناب آقای دکتر نجفی زاده

 

ارتقا مرنبه علمی از استادیاری به دانشیاری توسط

عضو هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی سرکار خانم دکتر شیلا شهیدی

 

 

کسب مقام اول تیم بتن  توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

در کشور مالزی

 

 

 

به نقل از اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک، مسابقات بین المللی بتن آمریکا ACI شاخه کوالالامپور با حضور ۴۲ تیم از صنایع بتنی فعال در مالزی، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در رده های بین المللی  وتیم دانشجویی بتن دانشگاه آزاداسلامی اراک از ایران با موضوع ساخت بتن های خود متراکم با مقاومت اولیه بسیار بالا (i-HESSCC ) در دانشگاه UITM  کشور مالزی برگزار شد.

در این دوره از مسابقات تیم بتن دانشگاه آزاداسلامی اراک موفق شد عنوان نخست این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد و مقام دوم از آن شرکت Hume concrete products research center (بزرگترین شرکت ساخت و تولید قطعات بتنی در مالزی )شد و دانشگاه UKMمالزی به مقام سوم این دوره از مسابقات دست یافت.

اعضای تیم بتن دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با همکاری استاد راهنما مهندس مهدی مغفوری و مدیر گروهی مهندس مجیدجمشیدی به این شرح است: خانم ها هانیه حمیدی ، پریا سنایی راد، وآقای مهدی یار توفیقی.

تیم بتن دانشگاه آزاداسلامی اراک پیش از این مسابقات نیز چند عنوان ملی و بین المللی را در کارنامه خود ثبت کرده است.

 

کسب مقام سوم تیم رباتیک RTL  دانشگاه آزاد اسلامی اراک در مسابقات IRANOPEN 2016

 

 

یازدهمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران با حضور بیش از 300 تیم دانش آموزی و دانشجویی و حضور تیم هایی از کشورهای آمریکا ، آلمان ، هلند ، انگلیس ، چین ، کره جنوبی ، افغانستان ، کانادا و.... در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی اراک در لیگ مین یاب هوشمند سایز کوچک مقام سوم این دوره از مسابقات  را کسب کرد.

 اعضای تیم رباتیک دانشگاه آزاداسلامی اراک دراین دوره از مسابقات به شرح ذیل است ؛ فرهود رضا زاده ، پویا فرمهینی فراهانی ، رضا بهرامی و امین اسکندری

 

 

ساخت هواپیمای بدون سرنشین مرصاد 1 توسط تیم طراحی و ساخت

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

 

نمونه اولیه هواپیمای بدون سرنشین مرصاد 1 توسط تیم طراحی و ساخت هواپیمای

بدون سرنشین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک طراحی و ساخته شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک،  پرنده مدرن و پیشرفته مرصاد 1 که حاصل تجربیات چندین ساله این تیم و حسب نیازهای کشور به هواپیمایی با کارایی سریع، مطمئن و امن طراحی شده است و اکنون در مرحله تحقیقاتی بوده و نمونه اولیه آن در مقیاس یک چهارم نمونه واقعی و با استفاده از چوب بالسا، فوم سخت ساخته شده که در فضای این دانشگاه با موفقیت تست و پرواز کرد.

دکتر علیرضا نظام آبادی استاد راهنمای تیم طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در این باره اظهار کرد:« واحد اراک با حمایت های بی دریغ دکتر جاسبی رئیس پیشین دانشگاه، دکتر میرزاده رئیس فعلی دانشگاه و دکتر واشقانی معاون پژوهشی دانشگاه به عنوان اولین واحد دانشگاهی در دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور در زمینه طراحی و ساخت پرنده های بدون سرنشین از 9 سال پیش فعالیت های خود را آغاز کرده و تاکنون بیش از 4 فروند هواپیما با کاربردهای مختلف طراحی و به طور موفقیت آمیز تست کرده است. این تیم در دو دوره مسابقات ملی پرنده های بدون سرنشین که در کشور برگزار شده جزء تیم های برتر در بین تمامی دانشگاه های کشور بوده است.»

دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی افزود: «این دانشگاه در نظر دارد حسب نگاه پژوهش محورانه و حمایت های ویژه دکتر میر زاده و دکتر واشقانی و همه مسئولان دانشگاه اولین دوره مسابقات ملی پرنده های بدون سرنشین را در سال آتی برگزار کند که ثبت نام این دوره از مسابقات از فروردین ماه سال 95 آغاز شده است.

نظام آبادی با تشکر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ایجاد اولین شرکت دانش بنیان هوانوردی در زمینه تولید و انبوه سازی پرند ه های بدون سرنشین و سامانه های کاربردی در استان مرکزی از برنامه های این دانشگاه است.

دبیر هیأت امنای استان مرکزی افزود: پرنده مدرن و پیشرفته مرصاد 1 که حاصل تجربیات چندین ساله این تیم و حسب نیازهای کشور به هواپیمایی با کارایی سریع، مطمئن و امن طراحی شده است و اکنون در مرحله تحقیقاتی بوده و نمونه اولیه آن در مقیاس یک چهارم نمونه واقعی و با استفاده از چوب بالسا ، فوم سخت ساخته شده که در فضای این دانشگاه با موفقیت تست و به پرواز درآمد.

 

تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک  

                  

تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در مسابقات بین المللی  رباتیک دانشگاه صنعتی امیر کبیر موفق به کسب رتبه اول مسابقات و مقام دوم تیمی در لیگ مین یاب هوشمند گردید.

استاد راهنما : دکتر علیرضا نظام آبادی

اعضای تیم پویا فراهانی ، فرهود رضا زاده ، سبحان صحابی ، مرضیه حاج اسماعیلی ، پویان شکوهی ، رضا بهرامی ، همایون عرب